Inovácia… podnikatelia najčastejšie považujú inovácie za niečo veľké a nedostupné, veľmi často slovo inovácia vzbudzuje extrémne emócie, pre niektorých je to nadužívané módne slovo, pre iných je to stále neprebádaný a nekončiaci proces. Slovo „inovácia“ sa môže týkať rôznych oblastí fungovania spoločnosti, od kategorickej práce so značkou – ide o nájdenie jej identity, cez jej hodnotu až po konkurenčnú výhodu. Hlavným výsledkom inovatívneho prístupu spoločnosti ZCB OWCZARY je zefektívnenie výrobných procesov, ktoré viedlo k zavedeniu nových ambicióznych brúsených výrobkov na tenkovrstvovú maltu (penové lepidlo). Zavedenie produktového radu TERMOton S predstavuje niekoľko rokov tvrdej práce, nespočetné investície do výskumu a strojného vybavenia a predovšetkým získanie najkvalifikovanejších technických pracovníkov, ktorí sú zapálení pre svoj odbor. Výroba brúsených výrobkov je veľmi citlivý a neuveriteľne náročný proces. Zdanlivo drobný rozdiel vo výrobnom procese – teda mechanická úprava už vypáleného výrobku – umožnil aplikovať tenký spoj na báze penového lepidla s hrúbkou približne 1 mm. Hlavným rozdielom medzi tradičnými výrobkami a radom TERMOton S je ich výška 249 mm s presnosťou +/- 0,3 mm. Touto technológiou získame zvýšenie tepelnoizolačných parametrov muriva a znížime technologickú vlhkosť muriva na minimum. Ďalšími nespornými výhodami používania brúsených výrobkov TERMOton S je zvýšenie rýchlosti murovania, zníženie množstva odpadu a minimalizácia vybavenia potrebného na stavebné práce.

S produktovým radom TERMOton S staviame lacnejšie, rýchlejšie, čistejšie, úspornejšie a ekologickejšie!

 

TERMOton S je založená na technológii, ktorá je u nás stále málo známa. Ako príklad je možné uviesť štatistiku zo západu – 95 % keramických dierovaných tehál, ktoré sa tam predávajú, sú práve brúsené výrobky. Našim lídrom medzi brúsenými výrobkami je keramická dierovaná tehla TERMOton P+W 25 DIAMENT S, ktorá môže smelo konkurovať výrobkom zahraničných výrobcov. Náš výrobok sa vyznačuje nadpriemernými parametrami, tj: nízkou nasiakavosťou, vysokou pevnosťou a bezprecedentným súčiniteľom tepelnej vodivosti λ = 0,170 W/(mK). Tieto bezkonkurenčné koeficienty boli dosiahnuté použitím inovatívnych spôsobov zlepšenia tepelnoizolačných vlastností, najmä suroviny, a prípravou zmesi umožňujúcou vytvorenie vhodnej siete mikropórov. Inovatívnym riešením je aj špecifický tvar výrobku, ktorý maximalizuje cestu prúdu teplého vzduchu z jednej strany tehly na druhú. TERMOton P+W 25 DIAMENT S má steny v tvare medového plástu s hrúbkou 3-4 mm, čo z nej robí jedinečnú, mimoriadne ťažko dosiahnuteľnú kombináciu najlepších funkčných a technických vlastností. Je však potrebné poznamenať, že systém TERMOton S predstavuje revolúciu v prístupe a spôsobe murovania, nie v samotnom murovacom prvku. Keramické dierované tehly radu TERMOton S sú stále tradičnými a prírodnými výrobkami, ktoré si zachovávajú všetky výhody keramiky. Môžeme si byť istí, že budovy postavené z keramických tehál TERMOton S sa budú vyznačovať zdravou mikroklímou, vynikajúcim súčiniteľom tepelnej a zvukovej izolácie, vysokou požiarnou odolnosťou a pevnosťou.

Dosiahnuté výsledky sú veľmi potešujúce pre všetkých, ktorí sa podieľajú na rozvoji ZCB OWCZARY. Aby sa však spoločnosť udržala na trhu ako moderná tehelňa vyrábajúca mimoriadne zložité výrobky s najvyššími parametrami, ktoré udávajú smer vývoja na európskom trhu, sú potrebné investície a neustále zvyšovanie kvalifikácie a technologických možností. Naša spoločnosť usilovne realizuje tieto ciele a práve staviame ďalší supermoderný výrobný závod. Tento závod je budovaný s podporou Európskej únie z Európskeho fondu pre regionálny rozvoj a celý názov projektu znie „Zavedenie inovatívnej technológie sušenia stavebnej keramiky umožňujúcej výrobu dierovanej tehly s najnižším súčiniteľom tepelnej vodivosti“. Cieľom projektu je zvýšiť inovatívnosť a konkurencieschopnosť spoločnosti prostredníctvom výstavby nového výrobného závodu, v ktorom budú implementované výsledky práce V+V (oddelenie výskumu a vývoja), čo umožní uvedenie nových a výrazne vylepšených výrobkov na trh. Vďaka novej továrni s novými kapacitami plánuje spoločnosť ZCB OWCZARY čoskoro uviesť na trh ďalší skvost z prémiového segmentu… keramickú dierovanú tehlu TERMOton P+W 25 Diament PLUS, ktorá sa vyznačuje súčiniteľom tepelnej vodivosti na úrovni, aká doposiaľ nebola na domácom trhu vôbec dostupná. Ďalším nemenej dôležitým ekologickým prínosom novej investície bude zníženie spotreby elektrickej energie na tonu vypáleného produktu v procese sušenia až o 50 % v porovnaní s tradičnými technológiami, ktoré sú v súčasnosti na trhu k dispozícii, a zníženie spotreby tepelnej energie o 20 %.

Náš závod prešiel v poslednom desaťročí radom modernizácií a vylepšení, uisťujeme, že tým naše úsilie o zlepšenie kvality a parametrov našich výrobkov nekončí – sme hrdí na to, že práve spoločnosť ZCB OWCZARY prispieva k rozvoju stavebného trhu v Poľsku.

MÁTE OTÁZKU K NAŠIM PRODUKTOM?

+420 608 301 026

+420 581 111 620

+420 777 141 353

Kontaktujte nás, radi Vám zodpovieme akúkoľvek otázku.